به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

عدول از اعتراض به قرار منع تعقيب

 

عدول از اعتراض به قرار منع تعقيب

پرسش:
نسبت به قرار منع تعقيب صادر شده از دادسرا اعتراض و پرونده براي رسيدگي به اعتراض به دادگاه ارسال شده است. در اين مرحله در صورت استرداد شکايت، تکليف دادگاه چيست؟

 

پاسخ:
چنانچه موضوع قابل گذشت باشد، دادگاه با نقض قرار منع تعقيب، قرار موقوفي تعقيب به لحاظ گذشت شاکي را صادر ميکند؛ اما اگر موضوع قابل گذشت نباشد، در صورت کافي بودن دلايل اتهام، گذشت تأثيري در مقام نداشته و با نقض قرار منع تعقيب، پرونده را براي پيگيري به دادسرا اعاده ميدهد. چنانچه دلايل اتهام کافي نبوده و قرار منع تعقيب صادر شده به طور صحيح اصدار يافته باشد، دادگاه قطع نظر از گذشت شاکي قرار معترضعنه را تأييد کرده و پرونده را به دادسرا اعاده خواهد داشت.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image