به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

ذکر عبارت اراذل و اوباش

ذکر عبارت "اراذل و اوباش"

پرسش:
آيا لفظ "اراذل و اوباش" در قانون مجازات اسلامي ذکر شده است؟

 

پاسخ:
در قانون تعزيرات عنواني به صورت "اراذل و اوباش" که قابليت تعقيب و مجازات را داشته باشد، وجود ندارد. هرگونه اقدامي که جنبه تظاهر و قدرت‌نمايي با چاقو يا هر نوع سلاح ديگري را داشته و يا دربرگيرنده عنوان مزاحمت و اخلال باشد (موضوع ماده 617 قانون مجازات اسلامي)، همچنين هياهو و جنجال غيرمتعارف و تعرض به افراد چنانچه موجب اخلال در نظم گردد (موضوع ماده 619) و ايجاد مزاحمت براي زنان و اطفال در معابر (موضوع ماده 619 قانون مجازات اسلامي) مي‌تواند از مصاديق اقدامات اراذل و اوباش باشد.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image