به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

رسيدگي به موارد خلاف شئون اخلاقي كاركنان در حين بازرسي

 

رسيدگي به موارد خلاف شئون اخلاقي كاركنان در حين بازرسي

س: همانگونه كه مطلعيد بازرسي مستمر از ادارات و سازمان­هاي دولتي به حكم قانون بر عهده سازمان بازرسي كل كشور ق4رار گرفته است. هيأت­هاي اعزامي به مراكز مصرح در قانون، موظف به بررسي و اعمال تحقيقات همه جانبه و مستند به مدارك كافي در اظهارنظرهاي قضايي و غيره مي­باشند در جريان تحقيقات بعضاً به گزارشات خاصي برخورد مي­شود كه متضمن مسايل خلاف اخلاق و مشكوك فيمابين پرسنل زن و مرد در سطوح مختلف مديريتي مي­باشد. آيا بازرسين اعزامي مجاز به ورود و تحقيق در اينگونه موضوعات مي­باشند يا خير. در فرض جواز محدوده و ميزان گسترش تحقيقات و بررسي تا چه مقدار خواهد بود؟

 

 نظريه كميسيون حقوقي                                   شماره و تاريخ نظريه 27/7/77 ـ 670 / 77 / ق

 

با توجه به اينكه بند ب ماده 6 (1) آيين­نامه اجرايي قانون تشكيل سازمان تكليف بازرسان در رابطه با بررسي طرز رفتار كارمندان دستگاههاي مشمول بازرسي از حيث اخلاق، ايمان، نحوه انجام وظيفه، صحت عمل و طرز رفتار با مردم آگاهي و تخصص در رشته مربوط و غيره را روشن نموده است، مراد از اين عناوين بررسي رفتار سازماني و تكليف شغلي و اعتقاد ب مباني اسلامي مي­باشد و رسيدگي به عناوين مذكور در سؤال بويژه تحقيق در احراز آن از حدود و شمول اين بند خارج و در عهده ساير مراجع صالحه است لذا بازرسان محترم نمي­توانند براي احراز مسائل خلاف عفت عمومي مبادرت به تحقيق نمايند ولي اگر اشتهار به فسادي نسبت به احدي از كاركنان اعلام و يا احراز گردد مي­توانند در گزارشات خود منعكس نمايند.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image