رسيدگي غيابي در دادسرا

رسيدگي غيابي در دادسرا

پرسش:
آيا تبصره 2 ماده 217 قانون آيين دادرسي کيفري شامل مرحله دادسرا هم مي‌شود؟

 

پاسخ:
با توجه به صدر ماده 3 قانون تشکيل دادگاه‌هاي عمومي و انقلاب اصلاحي 1381 که تصريح کرده است: "تا زمان تصويب آيين دادرسي مربوطه ملاک عمل قانون فوق‌الذکر خواهد بود" و با رعايت قاعده «اولويت» و عدم نص مخالف، اعمال تبصره مذکور در دادسرا بلامانع است.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image