به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

رؤسا و معاونين زندان نسبت به امور مربوط به زندانيان جزء ضابطين دادگستري مي باشند .

 

رؤسا و معاونين زندان نسبت به امور مربوط به زندانيان جزء ضابطين دادگستري مي باشند .

شماره و تاريخ نظريه: 9375/7- 27/9/1379
 
سؤال‌:
با توجه به ماده 15 قانون آئين دادرسي دادگاههاي عمومي انقلاب در اموركيفري آيا رئيس زندان و معاونين او در زمينه اجراي دستور قاضي اجراي احكام مبني بر آزادي زنداني،ضابط محسوب مي شوند يا خير؟
نظريه اداره حقوقي
مستنداً به بند 2 از ماده 15 قانون آئين دادرسي دادگاههاي عمومي و انقلاب در امور كيفري روساء و معاونين زندان نسبت به امور مربوط به زندانيان جزء ضابطين عدليه به شمار آمده‌اند پس درمورد استعلام نيز كه درامر مربوط به زندان و آزاد نمودن زندانيان بوده است ضابط محسوب مي شوند و توجه به ماده 16 قانون فوق الذكر ضروري به نظر مي‌رسد.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image