به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

سرقت پدر از اموال پسر

 

سرقت پدر از اموال پسر

متن سئوال

 

در خصوص‌ سرقت‌ پدر از اموال‌ پسر، حد سرقت‌ وجود ندارد، آيا پدر تعزير مي شود يا خير؟

 

 

 

متن پاسخ

 

در باب‌ سرقت‌ در مواردي‌ كه‌ شرايط اجراي‌ حد موجود نباشد حد بر سارق‌ جاري‌ نمي شود ولي‌ هرگاه اقدام‌ وي‌ سبب‌ اخلال‌ در نظم‌ شود يا بيم‌ تجري‌ مرتكب‌ يا ديگران‌ باشد طبق‌ ماده‌ 203 قانون‌ مجازات‌ اسلامي سارق‌ تعزير مي شود همان‌ طور كه‌ در باب‌ قصاص‌ طبق‌ ماده‌ 612 و در باب‌ قذف‌ طبق‌ تبصره‌ ماده‌ 149 هرگاه پدر قصاص‌ نشود و حد قذف‌ بر او جاري‌ نگردد، تعزير مي شود.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image