به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

سري بودن حساب¬هاي بانكي اشخاص

 

سري بودن حساب­هاي بانكي اشخاص

س: آيا بانك­ها مي­توانند به اعتبار سري بودن حسابهاي شخصي از ارائه اطلاعات و صورتحساب­هايي كه منبع تأمين آن وجوه حاصله از محل درآمدهاي مربوط به دستگاههاي دولتي است و توسط مسئولين افتتاح مي­شود به بازرسان بازرسي كل كشور استنكاف ورزند.

 

نظريه كميسيون حقوقي                                   شماره و تاريخ نظريه 6/12/75 –4/32494 / ت

 

با توجه به قانون مجازات انتشار و افشاي اسناد محرمانه و سري دولتي مصوب سال 1353، تعيين طبقه­بندي و نحوه و مشخص نمودن نوع اسناد به وسيله آئين­نامه­اي كه توسط وزارت دادگستري تهيه و به تصويب هيئت وزيران مي­رسد خواهد بود. «در آئين­نامه موضوع ماده 8 قانون مذكور چنين آمده است»:

 

«تشخيص طبقه­بندي اسناد موصوف به نظر بالاترين مقام دستگاه اجرايي مربوطه محول گرديده است»

 

لذا صرف نظر از اينكه افتتاح حساب مورد سئوال را دولتي بدانيم و حق ورود به آن را داشته باشيم، تشخيص طبقه­بندي سند به عنوان حساب بانكي با نظر بالاترين مقام تنظيم­كننده سند بانكي مي­باشد.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image