به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

شرايط استماع شهادت شهود

شرايط استماع شهادت شهود

استماع شهادت شهود چنانچه در مرحله رسيدگي دادگاه باشد، بايد در جلسه دادرسي به عمل آيد.
شرايط استماع شهادت شهود

 

پرسش:
با توجه به بندهاي 6 و 7 ماده 155 قانون آيين دادرسي کيفري، آيا وجود پرونده بين شهود و متهمان، دليل بر دشمني دنيوي محسوب مي‌‌شود؟ در صورتي که شهود شرايط مندرج در اين ماده را نداشته باشند، آيا شهادت آنان استماع مي‌‌شود؟

 

پاسخ:
وجود پرونده بين شهود و متهم، دشمني دنيوي محسوب نمي‌شود. در صورتي که شهود شرايط مندرج در ماده 155 قانون آيين دادرسي کيفري را نداشته باشند، شهادت آنان استماع نمي‌شود؛ اما براساس ماده 156 اين قانون، اظهارات آنان را مي‌توان بدون ياد کردن سوگند براي اطلاع بيشتر شنيد.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image