به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

شكستگي ستون فقرات و زوال منافع

 

شكستگي ستون فقرات و زوال منافع

متن سئوال

 

بر اثر شكستگي‌ مهره هاي‌ كمر، مصدوم‌ بهبودي‌ نيافته ، از دوپا فلج‌ است‌ سلس‌ ادرار دارد وتوانائي‌ جنسي‌ را از دست‌ داده ، ديه‌ آن‌ چقدر است ؟

 

 

 

متن پاسخ

 

شكستگي‌ كمر كه‌ بهبود نيابد طبق‌ ماده‌ 430 قانون‌ مجازات‌ اسلامي‌ كه‌ منطبق‌ با مسأله‌ 1 تحرير الوسيله ، ج 2، ص‌ 522 مي باشد ديه‌ كامل‌ دارد.
ديه‌ فلج‌ پاها طبق‌ ماده‌ 432 از همان‌ قانون‌ و مسأله‌ 5 از تحرير الوسيله ، ج‌ 2، ص‌ 523 دو سوم‌ ديه‌ كامله است .
و سلس‌ ادرار طبق‌ ماده‌ 474 ق .م .ا تبصره‌ ذيل‌ آن‌ هرگاه‌ دوام‌ داشته‌ باشد و در تمام‌ روز باشد ديه‌ كامله دارد و اگر دوام‌ داشته‌ باشد و تا نيمي‌ از روز باشد دو سوم‌ ديه‌ دارد. و هرگاه‌ دوام‌ داشته‌ باشد و هر روز تا هنگام برآمدن‌ روز طول‌ بكشد يك‌ سوم‌ ديه‌ دارد و اگر دوام‌ نداشته‌ باشد و پس‌ از مدتي‌ بهبود يابد ارش‌ دارد. و از بين رفتن‌ توانايي‌ جنسي‌ طبق‌ ماده‌ 475 ق .م .ا هرگاه‌ به‌ صورت‌ از بين‌ رفتن‌ انزال‌ يا از دست‌ دادن‌ قدرت‌ توليد مثل‌ يااز بين‌ رفتن‌ لذت‌ مقاربت‌ باشد موجب‌ ارش‌ است‌ و اگر به‌ صورت‌ از بين‌ رفتن‌ توان‌ مقاربت‌ به‌ طور كامل‌ باشدطبق‌ ماده‌ 476 ق .م .ا ديه‌ كامل‌ دارد اين‌ مواد از تحرير الوسيله ، ج‌ 2، ص‌ 533 استفاده‌ شده‌ است .

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image