به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

شمول قسامه در ضربات منتهي به سقط جنين

 

شمول قسامه در ضربات منتهي به سقط جنين

متن سئوال

 

آيا در خصوص‌ ضرب‌ منتهي‌ به‌ سقط جنين‌ قسامه‌ جاري‌ هست‌ يا خير؟

 

 

 

متن پاسخ

 

هرچند موارد اجراي‌ قسامه‌ غالبا قتل‌ مي باشد ولي‌ در بعضي‌ از روايات‌ باب‌ قسامه‌ و فتاوي‌ فقها قسامه‌ درمورد صدمه‌ به‌ اطراف‌ و جروح‌ نيز وارد شده‌ است‌ حضرت‌ آيت‌ الله‌ گلپايگاني‌ (ره ) در پاسخ‌ به‌ اين‌ سؤال‌ كه‌ آيالوث‌ و قسامه‌ تنها در قتل‌ و نقص‌ عضو است‌ يا در جراحات‌ و لطمات‌ و ضرر به‌ منافع‌ هم‌ مي آيد؟ فرموده اند:«ظاهرا در مورد جراحات‌ و لطمات‌ و ضرر به‌ منافع‌ نيز جاري‌ است »1 و حضرت‌ آيت‌ الله‌ مكارم‌ شيرازي‌ درپاسخ‌ به‌ اين‌ سؤال‌ كه‌ آيا قسامه‌ و لوث‌ را در غير جراحات‌ قتل‌ و قطع‌ اعضاء مثل‌ ايراد ضرب‌ غير جرحي (كبودي ، سرخي‌ و سياه‌ شدگي ) نيز مي توان‌ اجرا نمود؟ گفته اند: «در موارد بالا نيز جاري‌ مي شود.»2
بنابراين‌ در ضربه اي‌ كه‌ موجب‌ سقط جنين‌ شود اعم‌ از اين‌ كه‌ قتل‌ بر آن‌ صدق‌ كند يا نه‌ قسامه‌ جاري مي شود.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image