به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

شمول مرور زمان در جنبه کيفري جعل

 

شمول مرور زمان در جنبه کيفري جعل

پرسش:
شاکي طي شکايتي عليه يک شخص تحت عنوان جعل قولنامه در سال 1375 مبادرت به طرح دعوا نموده و کارشناس رسمي جعلي بودن قولنامه را تأييد کرده است. متهم در دفاعيات خود به استناد ماده 173 قانون آيين دادرسي کيفري به مرور زمان اشاره نموده و خواستار موقوفي تعقيب شده است. آيا جرم جعل از جرايم بازدارنده مي‌باشد؟ دادخواست حقوقي شاکي در اين رابطه، آيا شکواييه محسوب مي‌شود؟ آيا اين پرونده در دادگاه کيفري به استناد ماده 173 قانون مذکور موقوف خواهد شد؟

 

پاسخ:
مجازات‌هاي بازدارنده‌اي که مشمول مرور زمان مي‌شوند، در ماده 17 قانون مجازات اسلامي ‌تعريف و مصاديقي هم به عنوان مثال بيان شده است. بنا بر اين تعريف، بزه جعل که نتيجه آن تضييع حق‌الناس مي‌باشد، مشمول مجازات‌هاي بازدارنده نيست و دادخواست حقوقي شاکي شکواييه محسوب نمي‌شود.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image