شهادت دروغ

شهادت دروغ

پرسش:
آيا مجازات شهادت دروغ که در ماده 650 قانون مجازات اسلامي مورد اشاره قرار گرفته است، قابل تسرّي به مواردي که شخصي نزد مراجع انتظامي ‌شهادت دروغ بدهد نيز مي‌باشد؟ در صورت منفي بودن پاسخ، عمل اين شخص مشمول چه ماده‌اي است؟

 

پاسخ:
مجازات شهادت دروغ مندرج در ماده 650قانون مجازات اسلامي ‌مربوط به شهادت در دادگاه است و قابل تسرّي به شهادت نزد مراجع انتظامي ‌نيست. در مورد اخير مجازاتي در قانون به چشم نمي‌خورد.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image