به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

صدور قرار منع تعقيب با توجه به عدم اظهار نظر داديار

صدور قرار منع تعقيب با توجه به عدم اظهار نظر داديار

پرسش:
اگر داديار نسبت به بعضي از عناوين مجرمانه مورد شکايت، رسيدگي و اظهارنظر قضايي ننمايد و در مورد برخي ديگر قرار منع تعقيب صادر کند و با شکايت شاکي، پرونده براي رسيدگي به اعتراض به دادگاه جزايي ارسال شود، آيا دادگاه در مورد بخشي از شکايت که درخصوص آن اظهار نظري نشده است، تکليفي دارد؟

 

در مواردي که تحقيقات دادسرا ناقص است، آيا دادگاه رسيدگي‌کننده به اعتراض صرفاً بايد دستور تکميل تحقيقات را بدهد يا اين‌که به دليل نقص تحقيقات، قرار صادر شده را نقض نمايد؟

 

پاسخ:
درخصوص فرض اول، دادگاه رسيدگي‌کننده نسبت به مواردي که در اظهار نظر دادياري به آنها اشاره‌اي نشده است، تکليفي ندارد و فقط به عنوان ارشاد مي‌تواند مواردي را که درباره آنها اظهار نظري نشده، يادآور گردد.
در مورد فرض دوم پرسش، دادگاه رسيدگي‌کننده به اعتراض چنانچه نواقصي در تحقيقات مشاهده نمايد، بايد با ذکر موارد نقص، پرونده را براي رفع نقص به دادسرا اعاده نمايد. در اين مرحله از رسيدگي، نقض قرار صحيح نيست.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image