صلاحيت دادگاه‌هاي عمومي و انقلاب

صلاحيت دادگاه‌هاي عمومي و انقلاب

پرسش:
تبصره 4 اصلاحي ماده 3 قانون تشکيل دادگاه‌هاي عمومي و انقلاب مقرر کرده است به جرايمي که تا تاريخ اجرايي شدن اين قانون به طور مستقيم در دادگاه مطرح شده اند، در همان دادگاه رسيدگي خواهد شد. آيا پرونده‌هايي که به طور مستقيم در دادگاه مطرح نشده‌اند و قبل از سال 1372 و تصويب قانون تشکيل دادگاه‌هاي عمومي و انقلاب در دادگاه کيفري 1 مطرح بوده و بعد از انحلال اين دادگاه به دادگاه عمومي ارجاع شده اند، مشمول تبصره مذکور هستند يا خير؟

 

پاسخ:
منظور از تبصره 4 ماده 3 قانون اصلاح قانون تشکيل دادگاه‌هاي عمومي و انقلاب پرونده‌هايي هستند که قبل از تصويب اين قانون در دادگاه‌ها مطرح بوده اند. مفاد اين تبصره شامل پرونده‌هايي که با انحلال دادگاه‌هاي کيفري 2 و 1 به دادگاه‌هاي عمومي ارجاع شده اند هم مي‌شود.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image