به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

صلاحيت دادگاه‌هاي عمومي و انقلاب

صلاحيت دادگاه‌هاي عمومي و انقلاب

پرسش:
تبصره 4 اصلاحي ماده 3 قانون تشکيل دادگاه‌هاي عمومي و انقلاب مقرر کرده است به جرايمي که تا تاريخ اجرايي شدن اين قانون به طور مستقيم در دادگاه مطرح شده اند، در همان دادگاه رسيدگي خواهد شد. آيا پرونده‌هايي که به طور مستقيم در دادگاه مطرح نشده‌اند و قبل از سال 1372 و تصويب قانون تشکيل دادگاه‌هاي عمومي و انقلاب در دادگاه کيفري 1 مطرح بوده و بعد از انحلال اين دادگاه به دادگاه عمومي ارجاع شده اند، مشمول تبصره مذکور هستند يا خير؟

 

پاسخ:
منظور از تبصره 4 ماده 3 قانون اصلاح قانون تشکيل دادگاه‌هاي عمومي و انقلاب پرونده‌هايي هستند که قبل از تصويب اين قانون در دادگاه‌ها مطرح بوده اند. مفاد اين تبصره شامل پرونده‌هايي که با انحلال دادگاه‌هاي کيفري 2 و 1 به دادگاه‌هاي عمومي ارجاع شده اند هم مي‌شود.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image