به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

صلاحيت سازمان بازرسي در رسيدگي به شکايت اشخاص عليه خبرگزاري‌ها با ادعاي توهين و افترا

 

صلاحيت سازمان بازرسي در رسيدگي به شکايت اشخاص عليه خبرگزاري‌ها با ادعاي توهين و افترا

موضوع استعلام:

 

آيا سازمان بازرسي کل کشور صلاحيت رسيدگي به شکايت اشخاص(اعم از حقيقي و يا حقوقي) عليه خبرگزاري‌ها با عناويني نظير توهين و افترا را دارد يا خير؟

 

نظريه کميسيون حقوقي شماره 89/34/15/الف مورخ 25/11/89:

 

چنانچه شکايت فقط جنبه خصوصي داشته باشد(از جمله توهين به اشخاص) طبعاً در راستاي ماده(727) قانون مجازات اسلامي بايستي توسط شاکي خصوصي و ذينفع در مراجع قضايي ذيصلاح طرح دعوي گردد و سازمان صلاحيت ورود نخواهد داشت. اما چنانچه موضوع شکايت ذوجنبتين بوده و داراي ماهيتي با جنبه خصوصي و عمومي باشد، مستند به بند «د» ماده(2) قانون تشکيل سازمان بازرسي کل کشور که اشعار مي‌دارد: «... چنانچه جرم داراي حيثيت عمومي باشد، رئيس سازمان يا مقامات مأذون از طرف وي يک نسخه از گزارش را... به مرجع صالح قضايي ارسال و موضوع را تا حصول نتيجه نهايي پيگيري نمايند...» و همچنين ماده(12)
آيين‌نامه اجرايي قانون مزبور، مآلاً قابليت رسيدگي و پيگيري از سوي اين سازمان را دارد.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image