صلاحيت هيئت نظارت ثبتي

صلاحيت هيئت نظارت ثبتي

پرسش:
چنانچه به هنگام تنظيم سند رسمي ‌درخصوص مشخصات سجلي يکي از طرفين اشتباهي رخ داده باشد، آيا موضوع مشمول بند 3 ماده 25 قانون ثبت اسناد و املاک مي‌شود يا رسيدگي به آن در صلاحيت دادگاه است؟ اگر پس از انقضاي مهلت اعتراض، موضوع در دادگاه مطرح شده باشد، رسيدگي به موضوع برعهده چه مرجعي است؟

 

پاسخ: ‌
با توجه به مفاد بند 3 ماده 25 قانون ثبت اسناد و املاک، رسيدگي به موضوع و صدور حکم مبني بر رفع اشتباه با هيئت نظارت خواهد بود.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image