به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

عدم تكليف قانوني دستگاه‌هاي اجرايي به ارسال مرتب احكام عزل و نصب مديران و كاركنان خود به سازمان بازرسي

 

عدم تكليف قانوني دستگاه‌هاي اجرايي به ارسال مرتب احكام عزل و نصب مديران و كاركنان خود به سازمان بازرسي

س:  مدير كل دفتر بازرسي استان گيلان از مدير كارخانجات استان درخواست  نموده است بر اساس بند (ب) ماده 6 آيين‌نامه قانون تشكيل سازمان بازرسي كل كشور كليه احكام عزل و نصب هاي صورت گرفته را به طور مستمر جهت ملاحظه ارسال دارند و ميرديت كارخانه ياد شده اعلام مي‌دارد اين امر با وظيفه نظارتي سازمان مغايرت دارد فلذا تقاضا نموده است موضوع مورد بررسي قرار گيرد.

 

آيا دستگاه هاي اجرايي مكلف به راسال منظم احكام عزل و نصب مديران و ساير كاركنان خود به دفاتر سازمان بازرسي هستند.

 

نظريه كميسيون حقوقي                                           شماره و تاريخ نظريه 10/7/78-365/78/302/3

 

با توجه به اطلاق ماده 6 آئين‌نامه اجرايي قانون تشكيل سازمان بازرسي كل كشور(1) كه وظيفه بازرسين  يا هيئت هاي بازرسي را در بازرسيهاي مستمر ترسيم مي نمايد به ويژه بند(ب) آن(2) مدير كل محترم  دفتر بازرسي استان گيلان مي باشد، بررسي طرز رفتار رؤسا و كارمندان از حيث اخلاق، ايمان، روحيه و هكذا مي‌باشد و تصريحي به اخذ مدارك يا اسناد و يا احكام عزل و نصب كاركنان ندارد. بنابر مراتب كميسيون عقديده دارد نامه مذكور خارج از حدود و وظايف و اختيارات مشروحه قانوني تنظيم و قابل انطباق با بند(ب) ماده 6 آيين‌نامه مذكور نمي باشد.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image