به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

عدم ثبت نام متقاضي در دانشگاه به لحاظ نداشتن شرايط و ضوابط قانوني ، فاقد وصف کيفري است .

 

عدم ثبت نام متقاضي در دانشگاه به لحاظ نداشتن شرايط و ضوابط قانوني ، فاقد وصف کيفري است .

مرجع و تاريخ استعلام : مديريت حقوقي و قضايي دانشگاه امام حسين (ع) – 2906/44270/104/180/س-13/12/85
شماره و تاريخ نظريه : 31303/ 85/ 34/7 / - 20/3/85
سئوال :
شخصي در آزمون دانشگاه امام حسين (ع) وابسته به سپاه قبول شده ، لکن دانشگاه از ثبت نام وي خودداري مي نمايد ، ذي نفع با ارائه شکوائيه به دادسراي نظامي استان تقاضاي تعقيب کيفري مسئولين دانشگاه را به لحاظ جلوگيري از ثبت نام او مي نمايد . حال آيا موضوع مزبور داراي وصف مجرمانه مي باشد يا خير ؟
نظريه کميسيون :
در فرض سئوال ، چنانچه عدم ثبت نام در دانشگاه بنا به تشخيص مسئولين مربوط به لحاظ نداشتن شرايط و ضوابط قانوني لازم باشد موضوع فاقد وصف کيفري است و در اين صورت ذي نفع مي تواند از تصميم مزبور عليه مسئولين دانشگاه با رعايت ضوابط و مقررات قانوني به ديوان عدالت اداري شکايت نمايد ، لکن چنانچه شاکي داراي کليه شرايط و ضوابط قانوني جهت ثبت نام در دانشگاه بوده و حسب قوانين و مقررات مربوط هيچ منعي جهت ثبت نام وي وجود نداشته باشد ولي مسئولين مربوط با سوء استفاده از مقام و موقعيت خود بر خلاف قوانين و مقررات از ثبت نام او امتناع نمايند موضوع وصف جزايي دارد و با رعايت ساير شرايط و مقررات قانوني برابر ماده (576) ق.م.ا ، قابل تعقيب کيفري است .

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image