به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

عدم حضور متهم براي اخذ آخرين دفاع

عدم حضور متهم براي اخذ آخرين دفاع

پرسش:
با عنايت به بند (ک) ماده 3 قانون اصلاح قانون تشکيل دادگاه‌هاي عمومي ‌و انقلاب و ماده 217 قانون آيين دادرسي کيفري، آيا اخذ آخرين دفاع حق متهم است يا تکليف مقام قضايي مي‌باشد؟ چنانچه متهم باوجود احضار براي اخذ آخرين دفاع حاضر نشود، آيا جلب وي به اين منظور لازم است؟ ‌

 

پاسخ:
اخذ آخرين دفاع از متهم در درجه اول حق اوست و پس از آن تکليف مرجع قضايي محسوب مي‌شود. براين‌اساس، مرجع قضايي به موجب ماده 181 قانون آيين دادرسي کيفري چنانچه حضور متهم را لازم بداند، او را به طريق مقتضي جلب خواهد نمود. در غير اين صورت، اگر متهم با وجود تذکر براي اخذ آخرين دفاع حاضر نشود، موجبي براي جلب او يا احضار مشاراليه از طريق کفيل يا وثيقه‌گذار نيست.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image