به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

عدم حضور متهم به اعتياد به مواد مخدر در مراحل دادرسي

عدم حضور متهم به اعتياد به مواد مخدر در مراحل دادرسي

پرسش:
شخصي که متهم به اعتياد به مواد مخدر است، باوجود احضار و جلب در دادسرا در هيچ يک از مراحل حاضر نشده و ماده 115 قانون آيين دادرسي کيفري نيز درباره او اعمال نگرديده است؛ اما براي نامبرده کيفرخواست صادر و به دادگاه ارسال شده است. آيا دادگاه مي‌تواند بدون اعمال ماده 180 قانون آيين دادرسي کيفري اقدام نمايد؟

 

پاسخ:
چنانچه دسترسي به متهم امکان‌پذير نبوده و به علت عدم شناسايي وي در محل، احضار و جلبش مقدور نباشد، دادگاه بايد براساس ماده 180 قانون آيين دادرسي کيفري اقدام به نشر آگهي نمايد و رسيدگي دادگاه پيش از نشر آگهي قانوني نيست.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image