به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

عدم شناسايي متهم پس از صدور کيفرخواست

عدم شناسايي متهم پس از صدور کيفرخواست

پرسش :
در رسيدگي جزايي پس از صدور کيفرخواست و تعيين وقت رسيدگي توسط دادگاه، چنانچه شاکي و متهم در نشاني موجود در پرونده شناسايي نشوند، آيا مورد از موارد نقص و مجوز ارسال پرونده به دادسراست؟ آيا مي‌توان به کفيل و وثيقهگذار اعلام کرد که متهم را براي اعلام مشخصات دقيق محل اقامت به دادگاه معرفي نمايد؟

 

پاسخ:
1. پس از صدور کيفرخواست و طرح موضوع در دادگاه کيفري، عدم شناسايي شاکي و متهم در نشاني تعيين شده از موارد نقص پرونده نبوده و اعاده پرونده بدين لحاظ به دادسرا مجوزي ندارد.
2. به موجب ماده 181 قانون آيين دادرسي کيفري چنانچه موضوع اتهام جنبه حقاللهي نداشته باشد، دادگاه مي‌تواند به موضوع رسيدگي نموده و حکم صادر کند؛ اما چنانچه دادگاه حضور متهم را ضروري بداند ميتواند از طريق کفيل يا وثيقهگذار براي احضار او اقدام نمايد.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image