غير قابل گذشت بودن ماده 55 قانون حفاظت و بهره‌برداري از جنگل‌ها

غير قابل گذشت بودن ماده 55 قانون حفاظت و بهره‌برداري از جنگل‌ها

 

پرسش:
آيا بزه مندرج در ماده 55 قانون حفاظت و بهره‌برداري از جنگل‌ها و مراتع کشور قابل گذشت است؟


پاسخ:
با توجه به عمومي ‌بودن بزه به نظر نمي‌رسد قابل گذشت باشد و تنها رئيس سازمان جنگل‌باني يا نمايندگان وي که با حکم کتبي تعيين مي‌شوند، براساس ماده 59 قانون حفاظت و بهره‌برداري از جنگل‌ها مجازند از تعقيب جزايي متهم براي يک مرتبه صرف نظر نمايند و اين امر منافاتي با عمومي ‌بودن اين جرم ندارد.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image