به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

قتل طفل متولد از زنا و عدم شاكي خصوصي

 

قتل طفل متولد از زنا و عدم شاكي خصوصي

متن سئوال

 

دختري‌ بدون‌ اين‌ كه‌ معلوم‌ شود كه‌ آيا كسي‌ به‌ وي‌ تجاوز و يا زنا نموده‌ است‌ در يكي‌ ازبيمارستان هاي‌ آبادان‌ يا خرمشهر طفلي‌ به‌ دنيا مي آورد كه‌ مادر بر اثر ناراحتي‌ شديد فوت‌ مي نمايد وطفل‌ تحويل‌ مادربزرگش‌ مي شود و صحيح‌ و سالم‌ از بيمارستان‌ خارج‌ مي شود ولي‌ بعد از دو يا يك ساعت‌ فوت‌ مي نمايد و جسدش‌ را در رودخانه‌ مي اندازند. پدربزرگ‌ طفل‌ از دست‌ همسرش‌ شكايتي ندارد لذا در صورتي‌ كه‌ دادگاه ، اتهام‌ منتسبه‌ مبني‌ بر قتل‌ عمدي‌ را به‌ مادربزرگ‌ طفل‌ محرز بداندباتوجه‌ به‌ اين‌ كه‌ شاكي‌ خصوصي‌ ندارد مجازات‌ شرعي‌ وي‌ چيست ؟

 

 

 

متن پاسخ

 

طفل‌ شرعا منتسب‌ به‌ مادرش‌ مي باشد و ولي‌ او طبق‌ ماده‌ 261 قانون‌ مجازات‌ اسلامي‌ پدربزرگش مي باشد و چون‌ وي‌ از همسرش‌ شكايتي‌ ندارد بر مادربرزگ‌ طفل‌ قصاص‌ يا ديه‌ نيست‌ و طبق‌ ماده‌ (612) قانون مزبور هرگاه‌ اقدام‌ وي‌ به‌ نظر حاكم‌ موجب‌ اخلال‌ در نظم‌ و صيانت‌ و امنيت‌ جامعه‌ يا بيم‌ تجري‌ مرتكب‌ ياديگران‌ گردد تعزير مي گردد.

 

 

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image