به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

قرار تأمين کيفري

قرار تأمين کيفري

پرسش:
چنانچه در يک پرونده کيفري براي متهم به ارتکاب يک عنوان اتهامي قرار کفالت يا وثيقه صادر شود و ملائت يک کفيل يا ميزان وثيقه سپرده شده توسط يک وثيقه‌گذار به اندازه مبلغ قرار باشد؛ اما به هر جهت دو کفيل يا دو وثيقه‌گذار هرکدام به اندازه مبلغ تعيين شده، اقدام به معرفي وثيقه کرده و قرار قبولي آنها صادر شود،

 

با توجه به ماده 140 قانون آيين دادرسي کيفري به چه نحو اقدام مي‌‌شود؟ آيا هردو وثيقه‌گذار متعهد مي‌باشند؟ اگر هيچ کدام از آنها متهم را معرفي نکنند، آيا از هردو مبلغ کفالت يا وثيقه اخذ مي‌شود يا با معرفي متهم از سوي يکي از وثيقه‌گذاران، ذمه ديگري بري مي‌‌‌شود؟

 

 

 

پاسخ:
چنانچه از متهمي ‌که به سبب ارتکاب اتهامي واحد مورد تعقيب قرار گرفته، کفالت به عمل آيد يا در مورد او وثيقه سپرده ‌شود، کفالت نمودن يا وثيقه گذاشتن مجدد از سوي شخصي ديگر در مورد همان اتهام موضوعيت پيدا نمي‌کند و نسبت به کفيل يا وثيقه‌گذار براساس ماده 140 قانون آيين دادرسي کيفري دادگاه‌هاي عمومي‌ و انقلاب در امور کيفري اقدام خواهد شد. ‌
کفيل يا وثيقه‌گذار به همان ميزاني که از متهم کفالت کرده و يا وثيقه گذاشته‌اند، ضامن مي‌باشند و چنانچه يکي از آنها در موارد لزوم، اقدام به معرفي محکوم‌عليه نمايد، اين امر بري شدن ذمه ديگري را هم شامل مي‌شود.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image