به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

قرار جلب متهم به دادرسي

 قرار جلب متهم به دادرسي

پرسش: ‌
دادگاه رسيدگي‌کننده به اعتراض شاکي به قرار منع تعقيب صادر شده از دادسرا در چه مواردي بايد قرار جلب متهم به محاکمه را صادر نمايد؟ چنانچه متهم در دادسرا احضار و به وي تفهيم اتهام شود و آخرين دفاع از وي اخذ گردد و پرونده منجر به صدور قرار منع تعقيب شود؛ اما به اعتقاد دادگاه، دلايل اتهام کافي باشد، آيا اظهارنظر دادگاه در اين باره کافي است يا بايد دستور صدور قرار مجرميت را بدهد؟ در موردي که باوجود تفهيم اتهام به متهم، قرار منع تعقيب وي صادر شود؛ اما دادگاه مواردي را براي رفع نقص اعلام نمايد، آيا به کاربردن عبارت "جلب متهم به محاکمه" موجه مي‌باشد؟

 

 

 

پاسخ:
قرار جلب متهم به دادرسي در مواردي صادر مي‌شود که به نظر دادگاه دلايل اتهام کافي باشد. در موارد رسيدگي به اعتراض به قرار منع تعقيب، دادگاه نظر خود را اعلام نموده و پرونده را براي اقدامات بعدي و صدور کيفرخواست به دادسرا اعاده مي‌نمايد.چنانچه دادگاه تحقيقات دادسرا را ناقص تشخيص دهد، پرونده را براي اقدام به دادسرا اعاده مي‌نمايد و صدور قرار جلب متهم به دادرسي پيش از رفع نقص در پرونده مورد ندارد. ‌  

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image