به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

قرار عدم خروج متهم به لحاظ عدم توفيق در جلب وي

 

قرار عدم خروج متهم به لحاظ عدم توفيق در جلب وي

پرسش:
چنانچه حکم محکوميت کيفري فردي صادر شود و پس از قطعيت آن، محکوم‌عليه مورد تعقيب قرار ‌گيرد، به لحاظ عدم توفيق در جلب وي، آيا ممنوع‌الخروج نمودن محکوم‌عليه وجاهت قانوني دارد؟ در صورت مثبت بودن پاسخ، مرجع صدور چنين مجوزي کجا خواهد بود؟

 

پاسخ:
به استناد بند (الف) ماده 3 قانون تشکيل دادگاه‌هاي عمومي ‌و انقلاب و ماده 10 آيين‌نامه اصلاحي همان قانون و وحدت ملاک ماده 133 قانون آيين دادرسي کيفري، دادستان حق دارد محکوم‌عليه را از کشور ممنوع‌الخروج نمايد.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image