به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

قطعي بودن قرار تأمين صادر شده از سوي دادگاه کيفري استان

قطعي بودن قرار تأمين صادر شده از سوي دادگاه کيفري استان

پرسش:
پرونده‌اي با موضوع قتل عمد و با تأمين کيفري وثيقه از دادسرا به دادگاه کيفري استان ارسال مي‌شود. دادگاه کيفري استان قرار تأمين را تبديل به بازداشت موقت مي‌نمايد. مرجع رسيدگي به اعتراض به قرار بازداشت موقت صادر شده کجاست؟ آيا اين قرار قطعي است؟

 

پاسخ:
بند (ن) ماده 3 قانون اصلاح قانون تشکيل دادگاه‌هاي عمومي‌ و انقلاب مرجع رسيدگي به قرارهاي بازپرس را دادگاه صالح دانسته است که در مورد قتل عمد، دادگاه صالح دادگاه کيفري استان است.زماني که دادگاه کيفري استان مرجع رسيدگي به اعتراض به قرارهاي بازپرس در مورد قتل عمد است، قرار تأميني که اين دادگاه صادر مي‌نمايد، قابل اعتراض نمي‌باشد. شايان ذکر است که در مورد قابل اعتراض بودن قرار تأمين دادگاه کيفري استان مصوبه‌اي موجود نيست. البته در قانون تشکيل محاکم جنايي مصوب 1337 قرار بازداشت اين محاکم قطعي تلقي شده بود.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image