به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

ماهيت حقوقي شركت‌هاي تشكيل شده از محل سرمايه‌گذاري بانك‌ها

ماهيت حقوقي شركت‌هاي تشكيل شده از محل سرمايه‌گذاري بانك‌ها

س: با توجه به اينكه شركت سرمايه‌گذاري صنايع شيميايي ايران از طريق سرمايه‌گذاري بانك صنعت و معدن تشكيل شده است جزء شركت‌هاي دولتي محسوب، يا اينكه مشمول تبصره ذيل ماده 4 قانون محاسبات عمومي(1) مي‌گردد.

 

نظريه كميسيون حقوقي                                   شماره و تاريخ نظريه 3/5/78-242/78/302/3

 

به موجب تبصره ذيل ماده 4 قانون محاسبات عمومي شركت‌هايي كه بانكها از طريق عقود بانكي و با استفاده از سپرده‌هاي مردمي تشكيل مي‌دهند مشمول قانون محاسبات عمومي نيست و به موجب آراء متعدد شوراي عالي مالياتي تشكيل شركت سرمايه‌گذاري پتروشيمي از سپرده‌هاي مردمي بانك توسعه و صادرات محرز است و مطابق اساسنامه شركت ياد شده دولتي تشكيل نشده است. لذا كميسيون با غير دولتي تشخيص دادن شركت سرمايه‌گذاري پتروشيمي اعلام مي‌دارد. عملكرد مديران شركت مذكور بايد براساس اساسنامه مربوط و در صورت سكوت مطابق قانون تجارت صورت پذيرد.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image