به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

مبدأ مرور زمان چک

مبدأ مرور زمان چک

پرسش:
اگر شخصي در تاريخ 17 اسفند 1384 اقدام به طرح شکايت چک کرده و دادستان پرونده را براي انجام تحقيقات به کلانتري فرستاده باشد؛ اما شاکي پرونده را به کلانتري نبرده و پس از دو سال آن را به دادسرا آورده باشد، آيا موضوع مشمول مرور زمان شده است؟

 

پاسخ:
هرچند در ماده 173 قانون آيين دادرسي کيفري قيد شده است: «... از تاريخ وقوع جرم تا انقضاي مدت مشروحه ذيل تقاضاي تعقيب نشده باشد، تعقيب موقوف خواهد شد»؛ اما با عنايت به ماده 11 قانون صدور چک مصوب 2 شهريور 1382 و قيد کلمه «شکايت» به جاي «تعقيب» به نظر مي‌رسد که منظور از «تعقيب» در ماده 173 قانون آيين دادرسي کيفري نيز طرح شکايت کيفري باشد. بنابراين در فرض پرسش، با عنايت به اقدام شاکي در فرجه قانوني، عدم تعقيب موضوع در کلانتري تأثيري در امر نداشته و مشمول مقررات ذيل ماده 173 قانون مذکور نمي‌باشد.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image