به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

متهم به لواط درصورت عفو توسط ولي امر

 متهم به لواط درصورت عفو توسط ولي امر

متن سئوال

 

شخصي‌ به‌ اتهام‌ لواط به‌ عنف‌ با كودكي‌ پنج‌ ساله‌ محكوم‌ به‌ اعدام‌ گرديده‌ است . و حكم‌ مزبور درديوان‌ عالي‌ كشور ابرام‌ شده‌ است . (ضمنا جرم‌ مزبور در مسجد انجام‌ شده‌ و مجرم‌ معلم‌ قرآن‌ بوده است ) سپس‌ فرد يادشده‌ از عمل‌ زشت‌ خود توبه‌ نموده‌ است‌ و از رياست‌ محترم‌ قوه‌ قضاييه‌ براي‌ اوتقاضاي‌ عفو شده‌ كه‌ ايشان‌ در پاسخ‌ مرقوم‌ داشته اند با تقاضاي‌ عفو موافقت‌ مي شود مشروط برتعزير مجرم ، اكنون‌ سؤال‌ اين‌ است‌ كه‌ در قانون‌ و فتاوي‌ فقهاء حكم‌ لواط اعدام‌ است‌ و تعزيرپيش بيني‌ نشده‌ است ، دليل‌ بر تعزير چيست ؟

 

 

 

متن پاسخ

 

پيشنهاد تعزير بر طبق‌ فتواي‌ حضرت‌ امام‌ خميني‌ (ره )1 و ماده‌ 106 قانون‌ مجازات‌ اسلامي‌ است‌ كه مي گويد: زنا در زمان هاي‌ متبركه‌ چون‌ اعياد مذهبي‌ و رمضان‌ و جمعه‌ و مكان هاي‌ شريف‌ چون‌ مساجد علاوه بر حد موجب‌ تعزير است . اين‌ حكم‌ هرچند در باب‌ زنا ذكر شده‌ ولي‌ مناط آن‌ كه‌ هتك‌ حرمت‌ مكان‌ شريف است‌ در مورد لواط هم‌ وجود دارد. همان‌ طور كه‌ مورد روايتي‌ كه‌ مستند اين‌ حكم‌ است‌ شرب‌ خمر در ماه مبارك‌ رمضان‌ است‌ كه‌ اميرالمؤمنين‌ (ع ) نجاشي‌ شاعر را علاوه‌ بر حد شرب‌ خمر به‌ بيست‌ ضربه‌ شلاق‌ تعزيركرد و فرمود: «هذه‌ لجرئتك‌ في‌ شهر رمضان » ولي‌ فقها آن‌ را مختص‌ به‌ مورد شرب‌ خمر ندانسته اند.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image