به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

مجاز بودن وزارت بازرگاني به تأسيس شركت جديد

مجاز بودن وزارت بازرگاني به تأسيس شركت جديد

س:  به استناد ماده4 قانون محاسبات عمومي و تبصره هاي 2و13 قانون بودجه سنواتي شركت هاي دولتي از تأسيس شركت جديد منع شده اند. آيا اين ممنوعيت شامل وزارتخانه ها با داشتن اعتبارات خارج از شمول قانون محاسبات عمومي خصوصاً وزارت بازرگاني نيز مي‌گردد؟

 

نظريه كميسيون حقوقي                                   شماره و تاريخ نظريه 10/6/78-5/317/78/302/3

 

با موجب ماده 7 قانون  تشكيل وزارت بازرگاني آن وزارتخانه مجاز به تشكيل شركت جديد يا شركت در سرمايه گذاري شركت هاي ديگر مي باشد لذا با داشتن قانون خاص از شمول قوانين و مقررات عمومي از جمله ماده4 قانون محاسبات عمومي در نحوه تشكيل شركت مستثني است و مي تواند با استفاده از اختيارات حاصله موضوع ماده 7 قانون تشكيل وزارت بازرگاني(1) به هر يك از دو نحو مذكور با داشتن اعتبار اقدام نمايد و ممنوعيت هاي مطرح در تبصره 2 و13 قانون بودجه سنواتي مشمول قانون خاص وزارت بازرگاني نمي گردد.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image