به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

مرجع رسيدگي به تخلفات اداري صاحبان حرف پزشكي

مرجع رسيدگي به تخلفات اداري صاحبان حرف پزشكي

س: چنانچه شاغلين به حرف پزشكي عضو هيأت­هاي علمي بوده يا سمت اداري داشته باشند و مرتكب تخلفات اداري غير از تخلفاتي كه صاحبان حرف پزشكي در اعمال طبابت مرتكب مي­شوند، گردند حسب مورد مشمول قانون رسيدگي به تخلفات اداري و يا مقررات انتظامي اعضاء هيأت علمي دانشگاهها خواهند بود. و چون اين موضوع در معاونت مربوطه مورد اختلاف است و بعضي از همكاران عقيده دارند موضوع مشمول ماده 6 و ماده 24 ق تشكيل نظام پزشكي و در صلتاحيت مرجع مذكور در آن قانون است نظريه لازم را اعلام فرماييد.

 

نظريه كميسيون حقوقي                                   شماره و تاريخ نظريه 27/7/77 ـ 681 / 77 / ق

 

از آنجا كه به موجب ماده 24(1) قانون تشكيل سازمان نظام پزشكي مصوب 1374 رسيدگي به تخلفات صنفي و حرفه­اي شاغلين حرف پزشكي و وابسته به پزشكي صرفاً در صلاحيت مراجع رسيدگي به اين قبيل تخلفات در آن قانون بوده و مندرجات تبصره ذيل ماده 24 قانون ياد شده نيز فقط مرتبط با حرفه پزشكي و وابسته به پزشكي است و مصداقي از تخلفات اداري خاصه منصوص در قانون رسيدگي به تخلفات اداري كاركنان دولت و قانون مقرران انتظامي هيأت علمي دانشگاهها در آن ملاحظه نمي­گردد. همچنين مجازتهاي منعكسه در شقوق «الف»(2) تا «ز» ذيل اين تبصره نيز كلاً معطوف به امور پزشكي بوده لذا بنظر مي­رسد مفاد بند 7(3) ماده 3 قانون فوق­الذكر كه همكاري با مراجع ذيصلاح در جهت رسيدگي به تخلفات غيرصنفي و جرايم شاغلين به حرف پزشكي را جزء وظايف سازمان نظام پزشكي تعيين وارائه اظهارنظرهاي كارشناسي با مراجع ذيربط را تفريغ مي­نمايد در مقام تفكيك مراجع رسيدگي به تخلفات صنفي حرفه­اي پزشكي و غيرصنفي است و بنظر اين كميسيون در مورد تخلفات اداري و تخلفات صنفي و حرفه­اي بايستي قائل به تفكيك شد و حسب مورد بايد نسبت به معرفي متخلفين به مراجع مربوط اقدام گردد.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image