به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

مرجع رسيدگي به تخلفات اداري كاركنان مؤسسات عمومي غير دولتي

 

مرجع رسيدگي به تخلفات اداري كاركنان مؤسسات عمومي غير دولتي

س: با توجه به اينكه قانون رسيدگي به تخلفات اداري منحصراً راجع است به دستگاههاي دولتي چنانچه كاركنان دستگاههاي مذكور اعم از كاركنان مأمور يا رسمي در مؤسسات غير دولتي مرتكب اعمالي از قبيل نقض مقررات و… شوند.

 

آيا چنين تخلفاتي قابل رسيدگي مي‌باشد در صورت مثبت بودن با توجه به اينكه چنين مؤسساتي فاقد هيأت رسيدگي به تخلفات اداري مي‌باشند مرجع رسيدگي به اينگونه تخلفات كدام است.

 

شرط تحقق بعضي از جرائم مانند مداخله در معاملات دولتي و تصدي بيش از يك شغل اين است كه مرتكب ان مستخدم دولت باشد آيا دايره مشمول جرائم مذكور قابل دسترسي به كاركنان مؤسسات مذكور مي‌باشد؟

 

نظريه كميسيون حقوقي                                   شماره و تاريخ نظريه 22/3/78 ـ 185/78/302/3

 

چنانچه در بازرسي از اين قبيل مؤسسات به تخلفات كاركنان دولت برخورد شود به نظر مي‌رسيد تخلفات نامبردگان در هيأت رسيدگي به تخلفات اداري دستگاه مربوطه قابل پيگيري باشد و در خصوص ساير كاركنان دستگاه مذكور چنانچه مشمول قانون رسيدگي به تخلفات اداري نباشند(1) بر اساس ضوابط تنبيهي و تشويقي حاكم بر دستگاه ياد شده موضوع قابل پيگيري است.

 

2- در خصوص بند 2 شرط تحقق اتهاماتي مانند منع مداخله در معاملات دولتي صرفاً مستخدم دولت نيست بلكه مواد مندرج در بند 1 الي 6(2)  لايحه قانوني راجع به منع مداخله در معاملات دولتي مصوب ديماه 1327 مي‌باشد همچنين در خصوص تصدي بيش از يك شغل نيز با موضوع ماده واحده ممنوعيت تصدي بيش از يك شغل و تبصره هاي ذيل آن قابل انطباق مي‌باشد

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image