به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

مرجع واگذاري اراضي خالصه داخل محدوده شهري

 

مرجع واگذاري اراضي خالصه داخل محدوده شهري

س:‌ به موجب تقاضاي  چند نفر از شاغلين مديريت كشاورزي شهرستان سبزه وار مبني بر واگذاري زمين و بررسي شضرايط نامبردگان و اين كه نهايتاً پنج نفر از افراد متقاضي واجد شرايط تشخيص مي‌گردند. اداره امور اراضي خراسان مركز مشهد جهت اخذ نظر قطعي با سازمان  خود مكاتبه مذكور مستنداً به ماده3 قانون تعيين تكيلف اراضي مزروعي واعيان مستحدث از طرف اشخاص در دهات و مزارع خالصه مصوب 29/4/54(1) با توجه به اين كه اراضي مذكور  داخل در محدوده شهري و داراي متصرف يا متصرفين نيز بوده است با رعايت بند 5 آئين نامه اجرايي قانون  انحلال بنگاه خالصجات مصوب مهرداد ماه 1347 موافقت مي نمايد.

 

اولاً آيا در موضوع غير از قانون نحوه واگذاري و احياء اراضي در حكمت اسلامي ايران مصوب 1358، قانون خاص ديگري حاكميت دارد؟

 

ثانياً : آيا  مفاد ذيل تبصره 2 لايحه فروش خالصجات مصوب 1334(2) با توجه به صراحت قسمت اخير ماده 140 قانون محسابات عمومي سال 1366 ملغي گرديده است.

 

نظريه كميسيون حقوقي                            شماره و تاريخ نظريه  10/6/78 ـ 131/78/302/3

 

با توجه به اين كه به موجب ماده10 قانون زمين شهري مصوب 1366 مجلس شوراي اسلامي كليه زمين هاي دولتي داخل در محدوده شهري در اختيار وزارت مسكن و شهر سازي قرار گرفته است و زمين خالصه كشاورزي نيز از جمله زمين هاي دولتي ر اختيار وزارت كشاورزي است كه به استناد ماده مرقوم بايد در اختيار وزارت مسكن و شهر سازي قرار گيرد. چنانچه واگذاري زمين خالصه داخل محدوده صورت گرفته باشد خارج از صلاحيت وزارت كشاورزي است و قانون نحوه واگذاري و احياء اراضي در حكومت السمي مصوب 1358 و مفاد ذيل تبصره 2 لايحه فروش خالصجات مصوب 1324 در صورت وقوع اراضي داخل محدوده قانون شهري بر آن حاكميت ندارد.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image