به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

مطالبه ضرر و زيان ناشي از خيار عيب

 

مطالبه ضرر و زيان ناشي از خيار عيب

پرسش:
خواهان با تقديم دادخواست مطالبه خسارت مدعي است که حدود يک هزار مرغ تخم‌گذار را طبق قراردادي از خوانده خريداري کرده است؛ اما مرغ‌هاي مذکور به طور کلي پس از تحويل و انتقال به مقصد، در دو روز اول در اثر آلودگي به نوعي بيماري خاص از بين رفته‌اند و ادعاي مزبور به تأييد متخصص دامپزشکي نيز رسيده است. درخصوص مورد، آيا موضوع قابليت استماع را دارد؟

 

پاسخ:
در صورتي که تلف مرغ‌هاي خريداري شده به علت بيماري آنها پيش از انجام معامله بوده باشد، مورد طبق ماده 422 قانون مدني در شمول خيار عيب قرار گرفته و خواهان مي‌تواند ضمن فسخ معامله، استرداد ثمن و مطالبه خسارت وارده را که در نتيجه قرارداد حاصل شده است، خواستار شود.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image