به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

معرفي مال از طرف ثالث

معرفي مال از طرف ثالث

پرسش:
چنانچه در مرحله اجراي احکام، شخص ثالث اعلام دارد که با توافق محکومعليه حاضر به پرداخت محکومبه به صورت معرفي مال غير منقول از طريق مزايده است، آيا تکليفي براي اجراي احکام وجود دارد؟ در صورتي که شخص ثالث وثيقهگذار باشد و قبل از وقوع تخلف، تمايل خود را به شرح مذکور اعلام دارد، تکليف چيست؟

 

پاسخ:
با توجه به اطلاق مواد 145 و 146 قانون آيين دادرسي کيفري مال مورد وثيقه به فروش رسيده و ابتدا تا ميزان محکوميت از مبلغ وثيقه توديعي به محکومله پرداخت ميشود و چنانچه مازادي داشته باشد، زايد بر آن به وثيقهگذار مسترد ميشود. در مواردي که فرد ثالثي با موافقت محکومعليه مالي را براي اجراي احکام معرفي نمايد، از شمول قاعده مزبور خارج نبوده و اين اقدام منع قانوني ندارد.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image