به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

مفهوم شرط سودآور بودن تشكيل شركت‌ها يا دفاتر خارج از كشور در بند هـ تبصره 2 قانون بودجه سال 1377

 

مفهوم شرط سودآور بودن تشكيل شركت‌ها يا دفاتر خارج از كشور در بند هـ تبصره 2 قانون بودجه سال 1377

س: در بند هـ تبصره 2 قانون بودجه سال 1377 اجازه تأسيس شركتها يا دفاتر خارجي را مشروط بر سودآور بودن كرده است. بعبارت ديگر اجازه تأسيس شركت معلق است به سودآور بودن و اين شرط صحيح نيست به عبارت ديگر سودآور بودن شركت پس از عملكرد چند ساله مشخص مي­گردد و در حقيقت دستگاههاي دولتي براساس اين ادعا هر شركتي را خواستند، تأسيس مي­نمايند و از طرفي اين امر داراي وصف جزايي نيز هست كه در اينجا جزا پيش­بيني نشده است عليهذا بنظر مي­رسد قانون در اين بخش داراي نقص و لزوم اصلاح را دارد؟

 

نظريه كميسيون حقوقي                                   شماره و تاريخ نظريه 31/1/78 – 80/78/302/2

 

نظر به اينكه قانونگذار در بند هـ  تبصره 2(1) قانون بودجه سال 77 و بند د تبصره 2 قانون بودجه سال 78(2) به منظور استفاده از فرصت­هاي اجرايي در خارج از كشور و بهره­گيري از امكانات و مقررات خدمات اجرايي و مهندسي و ايجاد زمينه براي كسب درآمد ارزي و انتقال فن­آوري و ارتقاء سطح دانش و حمايت فني با تصويب هيأت وزيران اجازه تأسيس شركت و دفاتر خارج از كشور را داده و آن را از يك طرف مشروط به نداشتن هزينه و از طرف ديگر مشروط به سودآور بودن نموده است لذا تشخيص احراز شروط مذكور به عهده مرجع تصويب­كننده كه هيأت دولت مي­باشد قرار گرفته است مضافاً اينكه اهداف سودآوري در اساسنامه شركت پيش­بيني مي­گردد. لذا به نظر كميسيون موجبي براي تقاضا از مجلس وجود ندارد.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image