به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

مقررات حاكم بر سازمان بنادر و كشتيراني

 

مقررات حاكم بر سازمان بنادر و كشتيراني

س: مطابق ماده 1 قانون اختيارات مالي و استخدامي سازمان بنادر كشتيراني مصوب 1348 اين سازمان از شول قوانين محاسباتي استخدامي و معاملات مستثني  شده است آيا مقررات قانون محاسبات عمومي مصوب سال 1366 سازمان مورد بحث را نيز شامل مي­گردد؟ 

 

نظريه كميسيون حقوقي                                   شماره و تاريخ نظريه 22/7/77 ـ 669 / 77 / ق

 

با استناد به ماده 140(1) قانون محاسبات عمومي مصوب سال 1366 كه مقرر مي‌دارد: با تصويب اين قانون كليه مقررات و قوانين عمومي ... ملغي است. لذا چون قانون فوق­الذكر مقررات خاص مالي را نقض و ملغي ننموده و سازمان بنادر و كشتيراني نيز به موجب قانون خاص از مقررات عمومي مستثني گرديده است، اعمال مقررات خاصه آن به قوت خود باقي است. همچنين چون در پرونده مروبطه تفسيري از موارد قانوني ياد شده از ناحيه كميسيون اصول 88 و 90 قانون اساسي مورد نظر است از آنجا كه به موجب آيين­نامه داخلي مجلس شوراي اسلامي، تفسير قوانين يا بايد به موجب طرح تفسيري از ناحيه نمايندگان يا لايحه تفسيري از ناحيه دولت صورت گيرد درخواست از كميسيون مذكور نيز مناسب بنظر نمي­رسد.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image