به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

منع توديع وثيقه از وجوه و اموال دولتي

 

منع توديع وثيقه از وجوه و اموال دولتي

س: آيا وجوه و اموال دولت را ميتوان به عنوان وثيقه براي كاركنان دستگاههاي دو.لتي كه در راستاي انجام وظيفه و صرفاً در ارتباط با مسئوليت محوله دولتي مرتكب جرائمي مي‌شوند در مرجع قضايي توديع نمود؟

نظريه كميسيون حقوقي        شماره و تاريخ نظريه 6/12/75 ـ 1/32493/ت

با توجه به مواد 112(1) لغايت 114(2) قانون محاسبات عمومي چون اموال غيرمنقول دولت و شركتهاي دولتي قابل نقل و انتقال با شرايط معيني است كه وثيقهگذاري آن در جهت اتهامات اشخاص حقيقي اعم از دولتي و غيردولتي از شمول آن خارج است و مطابق با ماده 13(3) قانون مذكور كه وجوه عمومي را تعريف نموده و مصرف آن را فقط به موجب قانون براي مصارف عمومي تجويز كرده است. لذا استفاده غير از موارد يادشده خلاف و فاقد جواز قانوني و شرعي به نظر مي‌رسد.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image