به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

موارد رأي اصلاحي

 

موارد رأي اصلاحي

پرسش:
خوانده براساس رسيد عادي به پرداخت وجه به مبلغ20 ميليون ريال محکوم ميشود. نامبرده در مرحله واخواهي نسبت به ميزان اين مبلغ ادعاي جعل ميکند و با پذيرش ادعاي وي، محکوميت خوانده از 20 ميليون ريال به 2 ميليون ريال تقليل مييابد. پس از قطعيت رأي، دارنده رسيد مذکور تقاضاي استرداد آن را مينمايد. از آنجا که دادگاه بدوي در رأي صادر شده نسبت به آن سند تعيين تکليف نکرده است، آيا اتخاذ تصميم درباره سند مذکور از موارد رأي اصلاحي ميباشد؟

 

پاسخ:
تعيين تکليف سند مجعول مشمول ماده 309 قانون آيين دادرسي مدني و اصلاح رأي نيست و از مواردي ميباشد که دادگاه مکلف به اظهارنظر ماهيتي درخصوص آن است. از آنجا که اين موضوع در رأي مسکوت مانده، اقتضاي صدور رأي مجدد در اين خصوص را دارد. بنابراين دادگاه به استناد ماده 221 قانون آيين دادرسي مدني در مورد سند بايد اتخاذ تصميم نمايد.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image