به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

نحوه بازرسي از شركت‌هاي تعاوني روستايي كشور

نحوه بازرسي از شركت‌هاي تعاوني روستايي كشور

س: آيا سازمان بازرسي كل كشور مجاز به بازرسي از اتحاديه مركزي شركتهاي تعاوني روستايي كشور با توجه به بند الف ماده 2 قانون تشكيل سازمان بازرسي كل كشور و با توجه به نظارت و كمكهاي فني، آموزشي سازمان مركزي تعاون روستايي به اتحاديه مرقوم موضوع ماده 3 اساسنامه سازمان مركزي تعاون روستايي مصوب اسفندماه سال 1348 ميباشد يا خير.

نظريه كميسيون حقوقي                                               شماره و تاريخ نظريه 6/12/75 -2/32494/ت

با توجه به ماده 3(1) اساسنامه قانوني سازمان مركزي تعاون روستايي در بندهاي مختلف بخصوص بند 27 آن كه اعلام داشته است، نظارت و راهنمايي و مراقبت در فعاليتهاي اقتصادي، اجتماعي، كشاورزي شركتها و اتحاديههاي تعاوني روستايي به عهده آن سازمان ميباشد و قسمت آخر بند الف ماده 2 قانون تشكيل سازمان بازرسي كل كشور كه اعلام داشته است بازرسي مستمر از كليه سازمانهايي كه دولت به نحوي از انحاء بر آنها نظارت يا كمك مينمايد و اتحاديه مركزي شركتهاي تعاوني روستايي و اتحاديههاي استاني شركتهاي تعاوني روستايي و شركتهاي تعاوني روستايي از يك طرف كمك بگير از سازمان مركزي تعاون روستايي بوده و از طرف ديگر تابع نظارت اقتصادي، اجتماعي و كشاورزي آن سازمان ميباشند. لذا مشمول حكم بند الف ماده 2(2) قانون تشكيل سازمان بازرسي كل كشور بوده و بازرسي از آنها بلامانع است.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image