به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

نحوه بازرسي از شركتهاي تعاوني

 

نحوه بازرسي از شركتهاي تعاوني

س: با امعان نظر به ماده 2 قانون تشكيل سازمان بازرسي كل كشور كه در آن وظايف سازمان تشريح گرديده و اين وظايف شامل بازرسي مستمر از كليه وزارتخانه­ها و ادارات و ... شركت­هاي دولتي و سازمانهايي كه تمام يا قسمتي از سرمايه يا سهام آنان متعلق به دولت است و يا دولت بنحوي از انحاء بر آنها نظارت يا كمك مي­نمايد و با توجه به اينكه در ماده 7 قانون بخش تعاون شركتها و اتحاديه­هاي تعاوني داراي شخصيت حقوقي مستقل مي­باشند و با دقت نظر در مفاد ماده 2 قانون سازمان كه شركتهاي تعاوني در عداد هيچيك از ارگانهاي مذكور در آن ماده احصاء نشده است آيا سازمان بازرسي مي­تواند شركتهاي تعاوني را مورد بازرسي قرار دهد يا خير.

 

نظريه كميسيون حقوقي                                   شماره و تاريخ نظريه 4/11/76 – 651 / 76 / ق

 

با توجه به ماده 66(1) قانون بخش تعاوني اقتصاد جمهوري اسلامي ايران در 29 بند، مصوب 1370 كه در زمينه­هاي مختلف آن نظارت، و كمك دولت بر بخش تعاوني و شركتهاي تعاوني تعريف و احصاء شده است و با رعايت قسمت آخر بند الف ماده 2 (2) قانون تشكيل سازمان بازرسي كل كشور كه كليه مؤسساتي را كه دولت سهمي از آن دارد يا دولت بنحوي از انحاء بر آنها نظارت يا كمك مي­نمايد مشمول بازرسي دانسته است لذا درخصوص شركتهاي تعاوني تحت نظارت دولت در مواردي كه طبق قانون مذكور كمك و نظارت دولت نسبت به تعاونيها تصريح گرديده حق بازرسي براي اين سازمان محفوظ است.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image