به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

نحوه تشكيل شوراي اسلامي كار در مراكز حساس و حياتي دولتي مشمول قانون كار

 

نحوه تشكيل شوراي اسلامي كار در مراكز حساس و حياتي دولتي مشمول قانون كار

س:  آيا تشكيل شوراي  اسلامي كار در مراكز حساس و حياتي مانند صنعت آب، برق مطابق ماده15 قانون تشكيل شوراي اسلامي كار الزامي است يا منوط به موافقت شوراي عالي كار مي باشد؟

 

نظريه كميسيون حقوقي                                شماره و تاريخ نظريه 10/6/78-2/3172/78/302/3

 

با توجه به اين كه در ماده 15 قانون تشكيل شوراهاي اسلامي كار(1)  مصوب 1363 وزارت كار موظف شده است در واحد هايي كه بيش از 35 نفر شاغل دائم مشمول قانون كار دارد نسبت به تشكيل شوراي اسلامي كار اقدام كند و در تبصره ذيل اين ماده(2) زمان تشكيل شوراي اسلامي كار در شركت هاي بزرگ دولتي موكول به موافقت شوراي عالي كار موضوع ماده55 قانون كار گرديده است. لذا با توجه به عموم صدور ماده تشكيل شوراي اسلامي كار در كليه واحد هاي دولتي و غير دولتي كه بيش از 35 نفر شاغل دائم مشمول قانون كار دارند وظيفه وزارت كار تقاضاي  تعيين زمان تشكيل شوراي مذكور را نمايد و آن شورا نيز نظر خود را بر تعيين تشكيل ابراز ننمايد وزارت كار بايد به وظيفه مقامي خود براي تشكيل شورا اقدام نمايد. بنابراين در خصوص الزام به تشكيل شوراي اسلامي كار در واحد هاي تابعه وزارت نيرو، با رعايت مصلحت و تشخيص زمان مورد نظر به عهده شوراي عالي كار بوده و مقام ديگري حق تعيين زمان و توافق در اين خصوص را ندارد.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image