به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

نحوه رسيدگي به شكايت شخصي حقيقي از دستگاه اجرايي، درخصوص مطالبه حق، توسط سازمان بازرسي

 

نحوه رسيدگي به شكايت شخصي حقيقي از دستگاه اجرايي، درخصوص مطالبه حق، توسط سازمان بازرسي

س: تعدادي از پيمانكاران طرف قرارداد با اداره نوسازي و تجهيز مدارس موضوع پرونده كلاسه 76/226/19 ـ 20 اعلام مي­دارند، ذيحسابي اداره مذكور تاكنون از پرداخت تعديل و مابه­التفاوت ناشي از قراردادهاي منعقده في مابين به پيمانكاران ياد شده خودداري مي­نمايد و با ذكر مستنداتي اظهار مي­دارد كه به اين دسته از پيمانكاران تعديل و مابه­التفاوت تعلق نمي­گيرد.

 

با نگرش به برداشت­هاي مختلفي كه از آيين­نامه­ها و دستورالعمل­هاي پرداخت تعديل و مابه­التفاوت شده است آيا به محض شكايت شخص حقيقي از دستگاه اجرايي درخصوص مطالبه حقي سازمان مجاز به ورود و رسيدگي موضوع مي­باشد.

 

نظريه كميسيون حقوقي                                   شماره و تاريخ نظريه 12/5/77 – 678 / 77 / ق

 

نظر به اينكه به موجب قانون تشكيل سازمان بازرسي كل كشور نظارت بر حسن جريان امور و اجراي صحيح قوانين در دستگاههاي اداري تكليف سازمان بازرسي كل كشور مي­باشد و شكايت شخص حقيقي از دستگاه اجرايي درخصوص مطالبه حق، حسن جريان امور تلقي نمي­شود و مي­تواند از طريق محكمه صالحه و يا مراجع حل اختلاف مذكور در پيمان اقدام نمايد، لذا اظهار نظر اين كميسيون به علت خروج موضوعي شكايت مورد رسيدگي از وظايف سازمان موجبي ندارد. بنابراين توجه آن مديريت محترم را به مقررات مورد عمل بازرسي جلب مي­نمايد.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image