به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

نشر اکاذيب در روزنامه

نشر اکاذيب در روزنامه

پرسش:
مدير مسئول روزنامه‌اي اقدام به نشر اکاذيب در روزنامه‌اش نموده است. آيا عنوان اين بزه با مواد 697 و 698 قانون مجازات اسلامي منطبق است يا با توجه به ماده 30 قانون مطبوعات مصوب سال 1364 با ماده 35 همين قانون مطابقت دارد؟

 

پاسخ:
برابر ماده 23 قانون مطبوعات و نيز تبصره 4 اين ماده، چنانچه مدير مسئول روزنامه‌اي مرتکب نشر اکاذيب گردد، ذي‌نفع مي‌تواند علاوه بر الزام وي به انجام وظايف مقرر شده در آن ماده، به مراجع قضايي نيز براي تعقيب قضيه مراجعه نمايد. پس از طرح پرونده در دادگاه کيفري استان، چنانچه در رسيدگي به موضوع با حضور هيئت منصفه، بزهکاري وي احراز شود، حسب مورد وفق مواد قانون مجازات اسلامي‌ شخص مزبور مجازات خواهد شد.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image