نشر اکاذيب در روزنامه

نشر اکاذيب در روزنامه

پرسش:
مدير مسئول روزنامه‌اي اقدام به نشر اکاذيب در روزنامه‌اش نموده است. آيا عنوان اين بزه با مواد 697 و 698 قانون مجازات اسلامي منطبق است يا با توجه به ماده 30 قانون مطبوعات مصوب سال 1364 با ماده 35 همين قانون مطابقت دارد؟

 

پاسخ:
برابر ماده 23 قانون مطبوعات و نيز تبصره 4 اين ماده، چنانچه مدير مسئول روزنامه‌اي مرتکب نشر اکاذيب گردد، ذي‌نفع مي‌تواند علاوه بر الزام وي به انجام وظايف مقرر شده در آن ماده، به مراجع قضايي نيز براي تعقيب قضيه مراجعه نمايد. پس از طرح پرونده در دادگاه کيفري استان، چنانچه در رسيدگي به موضوع با حضور هيئت منصفه، بزهکاري وي احراز شود، حسب مورد وفق مواد قانون مجازات اسلامي‌ شخص مزبور مجازات خواهد شد.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image