به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

وظيفه دادسرا در جرح عمدي منتهي به اخلال در نظم جامعه

 

وظيفه دادسرا در جرح عمدي منتهي به اخلال در نظم جامعه

پرسش:
با توجه به تبصره 2 ماده 269 قانون مجازات اسلامي، در موضوع جرح عمدي چنانچه شاکي وجود نداشته يا از شکايت خود گذشت کرده باشد؛ اما اقدام مرتکب سبب اخلال در نظم جامعه شده باشد، آيا دادسرا مکلف است نسبت به موضوع اظهارنظر نمايد؟ در صورت عدم اظهارنظر دادسرا، آيا مورد از موارد نقص پرونده مي‌باشد؟

 

 

 

پاسخ:
با عنايت به عمومي ‌بودن بزه مقرر در تبصره 2 ماده 269 قانون مجازات اسلامي، تکليف پيگيري قضيه با دادسرا بوده و گذشت شاکي خصوصي تأثيري در منتفي شدن اين بزه ندارد و در صورت عودت براي تعقيب قضيه، پرونده به منظور رفع نقص به دادسرا اعاده خواهد شد.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image