به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

قانون ممنوعیت به کارگیری تجهیزات دریافت از ماهواره‌

قانون   ممنوعیت   به   کارگیری   تجهیزات   دریافت   از ماهواره‌

مصوب   بهمن   ماه   1373

 

ماده   1 ـ به   موجب   این   قانون   ورود، توزیع   و استفاده   از تجهیزات   دریافت   از ماهواره   جز در مواردی‌که   قانون   تعیین   کرده   است   ممنوع   می‌باشد.

ماده   2 ـ وزارت   کشور موظف   است   با استفاده   از نیروهای   انتظامی   و یا نیروی   مقاومت   بسیج   دراسرع   وقت   نسبت   به   جمع‌آوری   تجهیزات   دریافت   از ماهواره   اقدام   نماید.

تبصره   ـ مهلت   جمع‌آوری   تجهیزات   موجود دریافت   از ماهواره   از تاریخ   تصویب   این   قانون   یک   ماه‌می‌باشد. بعد از انقضای   مهلت   مذکور استفاده‌کنندگان   به   مجازاتهای   تصریح   شده   در این   قانون‌محکوم   خواهند شد.

ماده   3 ـ وزارت   کشور موظف   است   با هماهنگی   وزارت   اطلاعات   با وسایل   ممکن   نسبت   به‌جلوگیری   از ورود و توزیع   تجهیزاتی   که   صرفاً برای   دریافت   از ماهواره   مورد استفاده   قرار می‌گیرداقدام   نماید و ضمن   توقیف   وسایل   فوق  عاملین   آن   را با وسائل   توقیفی   به   مراجع   صالحه   قضایی‌معرفی   نماید. نحوه   هماهنگی   در آیین‌نامه   اجرایی   مشخص   خواهد شد.

تبصره   ـ کلیه   کالاهای   ضبط   و مصادره   شده   موضوع   این   قانون   جهت   توسعه   پوشش   رادیو وتلویزیونی   کشور در اختیار سازمان   صدا و سیمای   جمهوری   اسلامی   ایران   قرار می‌گیرد.

ماده   4 ـ کلیه   دستگاههای   فرهنگی   کشور موظفند اثرات   مخرب   استفاده   از برنامه‌های   منحرف‌کننده‌را در جامعه   تبیین   نمایند.

ماده   5 ـ سازمان   صدا و سیما و وزارت   فرهنگ   و ارشاد اسلامی   (مؤسسه   رسانه‌های   تصویری‌)می‌توانند نسبت   به   ضبط   و پخش   آن   دسته   از برنامه‌های   ماهواره   که   مغایر با ارزشها و مبانی   فرهنگ‌اسلامی   و ملی   نباشد اقدام   نمایند.

ماده   6 ـ دستگاههای   صدا و سیما، پست   و تلگراف   و تلفن   و سازمانهای   وابسته   از شمول   این   قانون‌مستثنی   می‌باشند.

تبصره   ـ صدا و سیمای   جمهوری   اسلامی   ایران   به   منظور واردات   فرستنده‌ها، تجهیزات   تولید وپخش   و لوازم   یدکی   متعلق   به   آنها، مواد اولیه   تولید فیلم   و سریال   از اخذ مجوز ورود و گواهی   عدم‌ساخت   وزارتخانه‌ها و سازمان‌های   دولتی   نظیر وزارتخانه‌های   پست   و تلگراف   و تلفن‌، صنایع   وبازرگانی   و گواهی   سازمان   انرژی   اتمی   و ثبت   سفارش   وزارت   بازرگانی   معاف   می‌باشد.

ماده   7 ـ دستگاهها و سازمانهایی   که   برای   انجام   وظایف   قانونی   خویش   لازم   است   از تجهیزات‌دریافت   از ماهواره   استفاده   نمایند باید مجوز لازم   را از وزارت   فرهنگ   و ارشاد اسلامی   با هماهنگی‌وزارتخانه‌های   اطلاعات   و پست   و تلگراف   و تلفن   کسب   نمایند.

ماده   8 ـ واردکنندگان‌، تولیدکنندگان   و توزیع‌کنندگان   تجهیزات   دریافت   از ماهواره   علاوه   بر ضبط   ومصادره   اموال   مکشوفه   توسط   دادگاهها به   مجازات   ده   تا یکصد میلیون   ریال   محکوم   می‌گردند.

ماده   9 ـ استفاده‌کنندگان   از تجهیزات   دریافت   از ماهواره   علاوه   بر ضبط   و مصادرة   اموال   مکشوفه   به‌مجازات   نقدی   از یک   میلیون   تا سه   میلیون   ریال   محکوم   می‌گردند.

الف   ـ حمل‌، نگهداری‌، نصب   و تعمیر تجهیزات   دریافت   از ماهواره   ممنوع   و مرتکبین   به   مجازات‌نقدی   از یک   تا پنج   میلیون   ریال   محکوم   می‌گردند.

ب   ـ وجوه   دریافتی   بابت   مجازات   مواد 8 و 9 این   قانون   به   خزانه   واریز و صد در صد (100%) آن‌جهت   تأمین   هزینه‌های   اجرای   این   قانون   و مقابله   با تهاجم   فرهنگی   در اختیار وزارتخانه‌های   کشور وفرهنگ   و ارشاد اسلامی   و سازمان   صدا و سیمای   جمهوری   اسلامی   ایران   قرار داده   می‌شود تا درحدود اعتبارات   مصوب   بودجه   سالانه   کل   کشور به   مصرف   برسد.

ماده   10 ـ وزارت   فرهنگ   و ارشاد اسلامی   با همکاری   وزارت   پست   و تلگراف   و تلفن   و سازمان‌های‌ذیربط   موظفند با استفاده   از اهرمهای   حقوقی   و بین‌المللی   در جهت   حراست   از مرزهای   فرهنگی‌کشور و حفظ   کیان   خانواده   علیه   برنامه‌های   مخرب   و مبتذل   ماهواره   اقدام   لازم   را انجام   دهند.

تبصره   ـ نشر آگهیهای   تبلیغاتی   از طرق  مختلف   توسط   مطبوعات‌، صدا و سیما یا تبلیغات   شهری‌که   متضمن   جواز استفاده   از برنامه‌های   ماهواره   می‌باشد ممنوع   است‌.

ماده   11 ـ دولت   موظف   است   ظرف   مدت   یک   ماه   از تاریخ   تصویب   این   قانون   آیین‌نامه   اجرایی   آن‌را تهیه   و تصویب   نماید.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image