به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

نمونه متن شكواييه هاي كيفري

 

نمونه متن شكواييه هاي كيفري

 

 

شاكي :(مشخصات ) ...به نشاني :.............................................................................................

مشتكي عنه (يا مشتكي عنها يا مشتكي عنهم و .... بر حسب مورد ) : (مشخصات ) ..... به نشاني ......... (نشاني ها بايد دقيق نوشته شود )

موضوع : اعلام شكايت (اگر وصف جرم را مي دانيد همان وصف را بنويسيد . مثلاً كلاهبرداري يا خيانت در امانت يا تصرف عدواني )

 

بسمه تعالي

 

رياست محترم دادگستري ...................... (يا مجتمع قضايي ........ يا دادگستري ........)

 

سلام عليكم

احتراماً ، نظر به اينكه آقاي ........ (مشتكي عنه ) به شرح ذيل مرتكب جرم موضوع شكواييه شده است ، بدين وسيله مستنداً به ماده .......... قانون .............. تعيين مجازات وي استدعا مي شود .

(در ذيل هم شرح ماوقع نوشته مي شود )

مثلاً (3 طاق (تخته ) فرش را به موجب رسيدي كه فتوكپي مصدق آن ضميمه است به امانت از اين جانب دريافت كرده و علي رغم ارسال و ابلاغ اظهار نامه شماره ............ مورخ ......... از استرداد آن خودداري مي كند )(كه اين موضوع از مصاديق خيانت در امانت است . )

يا مورد ديگر .....(به موجب سند رسمي شماره ..... مبلغ ........... ريال به اينجانب قرض داده و وجه مذكور را طي چك شماره ............ تاريخ ......... بانك ............. از بنده دريافت داشته است . مع ذلك از طريق صدور اجراييه نسبت به مطالبه مجدد وجه و توقيف اموال اينجانب اقدام كرده است . (كه اين به اعتباري از مصاديق كلاهبرداري است . )

يا مورد ديگر : با وارد كردن ضربه عمدي شيشه مغازه اينجانب واقع در ............ (آدرس دقيق ) شكسته و مرتكب تخريب شده است ) (كه اين هم جرم تخريب است )

و ...........

(بعد هم در ذيل ما وقع ، چنين نوشته مي شود )

(خسارت وارده به اينجانب ناشي از عمل مرتكب معادل مبلغ .......... ريال است . و بدين وسيله مستنداً به ماده 68 قانون آيين دادرسي كيفري (در حال حاضر ماده 74 و نيز 75 قانون آيين دادرسي كيفري جديد مصوب 28/06/1378) ، صدور و اجراي قرار تامين خواسته را نيز استدعا دارد. )

يا نوشته مي شود مستنداً به ماده 68 مكرر قانون دادرسي كيفري (در حال حاضر ماده 74 قانون آيين دادرسي كيفري جديد ) صدور قرار تامين معادل مبلغ مذكور را استدعا مي كنم . خواهشمند است مقرر فرمايند معادل مبلغ ياد شده از اموال مشتكي عنه توقيف شود )

(و موقعي كه طرف بيش از يك جرم مرتكب شده در آن صورت نوشته مي شود

(ضمناً توجه مقام عالي را به تعدد جرايم ارتكابي مشتكي عنه جلب كرده و در نظر گرفتن اين مورد را در صدور قرار استدعا مي كنم .

(و در نهايت در ذيل شكواييه نوشته مي شود )

مدارك و اسناد به شرح ذيل تقديم مي شود :

1-......................................................................................................................................

2-......................................................................................................................................

3-......................................................................................................................................

 

با تقديم احترام

نام و نام خانوادگي (شاكي )

امضاء

 

 

 

 

 

ماده 69 قانون آيين دادرسي دادگاه هاي عمومي و انقلاب در امر كيفري مصوب 28/06/1378:

ماده 69: شاكي و مدعي خصوصي مي تواند شخصاً يا توسط وكيل شكايت كند . در شكواييه موارد زير قيد شود :

الف – نام ، نام خانوادگي ، نام پدر و نشاني دقيق شاكي

ب- موضوع شكايت و ذكر تاريخ و محل وقوع جرم

ج- ضرر و زيان مالي كه به مدعي وارد شده و مورد مطالبه است .

د- مشخصات و نشاني مشتكي عنه يا مظنون در صورت امكان

ه- ادله و اسامي و مشخصات و نشاني شهود و مطلعين در صورت امكان

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image