به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

تنصیف مهریه در نکاح انقطاعی

 

 

 

 

تنصیف مهریه در نکاح انقطاعی

رای دادگاه در مورد تنصیف مهریه در نکاح انقطاعی

در این پرونده خانم........... فرزند.......... به طرفیت آقای .......... فرزند......... دادخواستی به خواسته الزام خوانده به پرداخت مهریه به مبلغ ده میلیون ریال تسلیم نموده و اظهار داشته در تاریخ ........... به سبب عقد انقطاعی با خوانده برای مدت........... ازدواج کردم و مهریه این نکاح به اینجانب پرداخت نشده است و تقاضای الزام خوانده به پرداخت آن را دارم. خوانده در دفاع ضمن اقرار به اصل نکاح یادشده و مدت و مهریه آن اظهار نموده، من بدون انجام هر گونه مواقعه کل مدت نکاح را به زوجه بخشیدم. بنابراین مهریه ای بدهکار نیستم. دادگاه با عنایت به جامع محتویات پرونده مستنداً به ماده 1097 قانون مدنی زوجه را فقط مستحق خواهان محکوم به بیحقی است و در خصوص نصف مهریه دعوی وی وارد است و لذا دادگاه خوانده را به پرداخت نصف مهر المسمی یاد شده (مبلغ پنج میلیون ریال) در حق خواهان محکوم می نماید.این رای به استناد مواد 330،334 و 336 قانون آئین دادرسی مدنی دادگاههای عمومی و انقلاب حضوری و ظرف 20 روز پس از ابلاغ قابل اعتراض و رسیدگی در دادگاه تجدید نظر مرکز استان ..........می باشد.

                                            رئیس/دادرس شعبه......دادگاه خانواده ..........

 

 

 

 

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image