به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

نمونه تصمیم دادگاه در مورد استرداد شیربها

 

نمونه تصمیم دادگاه در مورد استرداد شیربها

                        نمونه تصمیم دادگاه در مورد استرداد شیربها

در خصوص دادخواست آقای ............فرزند ...............به طرفیت آقای ............فرزند ............به خواسته الزام خوانده به رد مبلغ پنج میلیون ریال که به عنوان شیربها دریافت کرده اند، ولی وصلت منظور واقع نگردیده است، با عنایت به جامع محتویات پرونده، از جمله اقرار خوانده که پدر دوشیزه ............می باشد که قرارداد نامزدی با خواهان داشته مبنی بر دریافت مبلغ یاد شده به عنوان شیربها و نظر به اینکه خوانده تصریح نموده، که مبلغ شیربها را بر اساس عرف خودشان دریافت نموده و به عنوان جعاله نبوده ، بلکه به عنوان پول شیر مادر ، و مبلغی مازاد بر مهر به نفع والدین نامزد بوده است، لذا دادگاه براساس مساله 9 ذیل عنوان فصل فی المهر کتاب النکاح تحریرالوسیله دریافت مبلغ مزبور توسط خوانده را باطل می داند و بر همین اساس، با توجه به ماده 198 قانون آئین دادرسی مدنی دادگاههای عمومی و انقلاب ، خوانده را به رد مبلغ پنج میلیون ریال در حق خواهان محکوم می نماید. این رای مستنداً به مواد 330، 334 و 336 قانون مزبور حضوری و ظرف مدت 20 روز پس از ابلاغ قابل اعتراض و رسیدگی در دادگاه تجدید نظر مرکز استان........... می باشد.

                                                                   رئیس شعبه.............دادگاه خانواده................

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image